Przewodnik po kościele parafialnym - część 1

Kościół jest jednonawowy. Sklepienie krzyżowe i sufitowe z fasadą w prezbiterium ozdobione jest malowidłami. Trzy z nich przedstawiają przypowieści: o synu marnotrawnym, o miłosiernym Samarytaninie i o Dobrym Pasterzu, a czwarte Chrystusa Króla.

W ołtarzu głównym pomiędzy kolumnami umieszczony jest krzyż, u stóp którego klęczy Maria Magdalena. W 1951 r. krzyż ten przeniesiono ze ściany po lewej stronie prezbiterium, przy tronie Matki Bożej, do ołtarza głównego i zastąpiono nim obraz przedstawiający jawnogrzesznicę. Na ścianie frontowej prezbiterium znajdują się figury św. Piotra z lewej i św. Pawła z prawej strony ołtarza.

W prezbiterium znajdują się również dwa witraże okienne, które przedstawiają postacie św. Urbana i św. Rocha. Według kroniki parafialnej wybrano tych świętych, ponieważ są oni patronami wiosek należących do parafii - Dziedzic i Ścigowa.

Ołtarz, ambona i chrzcielnica mają charakter barokowy i pochodzą z pierwszej połowy XIX w. Ambonę zdobią płaskorzeźby czterech ewangelistów, nad nią widnieje obraz Jezusa nauczającego, a całość wieńczy baldachim. Po przeciwnej stronie usytuowana jest chrzcielnica, nad którą umieszczono tron Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.